Polerowanie, regeneracja lamp warszawa
Polerowanie lamp
14 lutego, 2017

Powłoka hydrofobowa do szyb i nie tylko

Powłoka hydrofobowa warszawa

Obecnie bardzo wiele nowych modeli samochodów ma przednią szybę fabrycznie pokrytą powłoką hydrofobową. Jeśli jednak posiadamy starszy model lub nasza szyba nie jest wyposażona w tego typu powłokę możemy przeprowadzić zabieg hydrofobizacji szyby samodzielnie. Powłoką hydrofobową można w zasadzie pokryć wszystkie szyby, ale najlepsze efekty daje pokrycie nią szyby przedniej (Powłoka hydrofobowa do szyb).

Powłoka hydrofobowa to rodzaj niewidzialnej wycieraczki. Hydrofobizacja polepsza widoczność przez szybę samochodową. Kropelki deszczu łączą się szybko w większe krople i pod wpływem działaniu wiatru łatwo „odrywają się od szyby”. Dzięki temu wolniej zużywają się wycieraczki oraz płyn do spryskiwaczy. Szyba taka również wolniej się zabrudzi. A kiedy to nastąpi brudną wodę i błoto można stosunkowo łatwo usunąć. Efekt ten niestety nie jest widoczny przy niższych temperaturach – poniżej 5 stopni Celsjusza, ani po zastosowaniu spryskiwaczy z zawartością detergentu.

Niewidzialna wycieraczka – powłoka hydrofobowa do szyb. Tworzy niewidoczną gołym okiem hydrofobową powłokę ochronną ograniczającą osiadanie brudu na szybach. Jego głównym zadaniem jest utworzenie powłoki hydrofobowej dzięki, której woda bardzo łatwo spływa z szyb.

Powłoka hydrofobowa do szyb – Proces nakładania powłoki hydrofobowej na szybę samochodową

Powłoka hydrofobowa nakładana jest na szybę samochodową w profesjonalnym warsztacie. Na samym początku nasi serwisanci dokonują dokładnego przeglądu stanu szklanej powierzchni, w razie potrzeby usuwając widniejące na niej pęknięcia oraz tzw. „pajączki”. W dalszej kolejności szybę poddaje się myciu i natłuszczaniu. Po dokładnym wysuszeniu szkła przystępujemy do przeprowadzenia zabiegi hydrofobizacji. Powłoka hydrofobowa tworzy się w wyniku pokrycia szyb specjalnym preparatem, który wsiąka w ich strukturę. Na samym końcu wykonujemy polerowanie szkła.

Powłoka hydrofobowa do szyb – Cechy

  • ułatwia odprowadzanie wody z szyb – efekt hydrofobowy
  • tworzy hydrofobową powłokę ochronną szyby
  • ogranicza osiadanie brudu na szybach
  • nanotechnologia
  • trwałość około 3 miesiące

Powłoka hydrofobowa do szyb- Porady

Używanie nieagresywnego płynu do spryskiwaczy wydłuża działanie i efekt hydrofobowy. Przy jeździe z prędkością powyżej 70-80 km/h używanie wycieraczek może nie być potrzebne.